Depilacja u mężczyzn

W gabinetach kosmetycznych coraz częściej można też spotkać mężczyzn. Jeszcze kilka lat temu skupiali się oni głównie na goleniu twarzy. Usuwanie owłosienia także z innych części ciała jest jednak wśród panów coraz bardziej popularne.

Do niedawna depilacja była kojarzona jedynie z kobietami. Wśród mężczyzn termin ten znany był w nielicznych grupach – np. zawodowych kolarzy czy pływaków, dla których każdy detal zmniejszający opływowość ciała miał znaczenie podczas zawodów. Większość niezwiązanych z wyczynowym sportem mężczyzn nie odwiedzała jednak gabinetów, w których wykonywana była depilacja. Z biegiem czasu zaczęło się to jednak zmieniać. Dziś widok mężczyzny, wykonującego depilację, nie jest niczym niezwykłym.

W Clinica Cosmetologica Gdańsk wykonujemy również zabiegi depilacji laserowe u mężczyzn!

Co depilują mężczyźni

Ideał zarośniętego włosami mężczyzny nie obowiązuje już dawno. Obecnie coraz więcej mężczyzn zdaje sobie sprawę z tego, że nadmierne owłosienie nie wygląda estetycznie. Rośnie też presja społeczna, a postępująca metroseksualność także wymusza nieco zmiany w mentalności oraz przyzwyczajeniach. Nie bez znaczenia są również zmieniające się wymagania kobiet, które po prostu najczęściej wolą partnerów bez nadmiernego owłosienia.

Dlatego mężczyźni coraz częściej poddają się zabiegom depilacji laserowej, by na stałe usunąć nadmierne owłosienie. Depilują tors a nawet włosy pod pachami. Sama depilacja pach laserem stanowi znaczny odsetek wszystkich depilacji u Mężczyzn. Popularna jest również depilacja pleców laserem. Jest to nie tylko bardziej estetyczne, ale pozwala również na lepszą dbałość o higienę. Zwłaszcza latem okazuje się, że decyzja o depilacji laserowej Vectus była strzałem w dziesiątkę. Ogranicza bowiem potliwość oraz nieprzyjemny zapach. Włosy można usunąć także z pośladków oraz miejsc intymnych, co jest coraz bardziej popularne.

Co daje mężczyznom depilacja

Dla większości mężczyzn wskazaniem do wykonania depilacji są efekty estetyczne. Po prostu chcą pozbyć się zbędnego owłosienia. Jednak nie tylko obecne trendy i społeczne oraz środowiskowe oczekiwania sprawiają, że warto poddać się zabiegom depilacji laserem diodowym Vectus w Clinica Cosmetologica Gdańsk. Niebagatelne znaczenie ma także higiena. Cząsteczki potu osiadają bowiem na włosach, co jest przyczyną nieprzyjemne zapachu. Jeśli pozbędziemy się włosów – np. spod pach – nie tylko go ograniczymy, ale też łatwiej zaaplikujemy na skórę antyperspiranty. Zwłaszcza, że dzięki obecnej technologii zabieg laserowej depilacji jest szybki i całkowicie bezbolesny, a już kilka godzin po jego przeprowadzeniu nie ma nawet śladu po zaczerwienieniu skóry.