Depilowanie ciała jest zawsze wyzwaniem. Są jednak okolice, które stwarzają najwięcej problemów i skuteczne usuwanie owłosienia może nieść ze sobą dodatkowe komplikacje. Tak właśnie jest w przypadku depilacji laserowej twarzy. Chyba, że… zdecydujemy się na laser! Jest to świetna metoda, za pomocą której możemy trwale usunąć wąsik, wyregulować brwi (zredukować monobrew), ale też wymodelować zarost – pozbyć się włosków, które sięgają zbyt daleko na szyję lub policzki. Dlaczego proponujemy laser Vectus? Ma on mnóstwo zalet! Jest bardzo skuteczny, efektywny, działa błyskawicznie, a do tego jego stosowanie jest komfortowe i bezpieczne dla pacjentów. Niewielka głowica umożliwia precyzyjne działanie na takie okolice, jak brwi, czy wąsik. W naszym gabinecie zabiegi wykonują wyłącznie doświadczeni kosmetolodzy.

Depilacja twarzy laserem Vectus – zalety

Udając się do doświadczonej kliniki z laserem Vectus, jak nasza placówka, klienci mogą liczyć na kilka zasadniczych zalet zabiegu. Wynika to zarówno z zastosowania nowoczesnego, sprawdzonego sprzętu, jak i z profesjonalnego, indywidualnego podejścia naszego zespołu, dla którego to pacjent jest zawsze najważniejszy.

 • Konsultacja ze specjalistą – nigdy nie przeprowadza się zabiegu bez odpowiedniej konsultacji, omówienia wskazań i przeciwwskazań. Kosmetolog pochyli się nad konkretnym przypadkiem w ramach darmowej wizyty kwalifikacyjnej. To doskonały sposób, by lepiej poznać swoje ciało i jego potrzeby. To nie tylko czas, w którym kosmetolog ustali ilość i częstotliwość kolejnych wizyt i wykluczy ewentualne przeciwwskazania. Jest to także czas, w którym można zadać wszelkie nurtujące pytania, dotyczące laserowego usuwania owłosienia.
 • Wysoka wydajność – laser Vectus posiada innowacyjne parametry, które pozwalają na szybką i skuteczną depilację. To spora oszczędność czasu. Tym bardziej, że efekty zabiegu są trwałe. W niektórych przypadkach pięć – piętnaście minut w gabinecie kosmetologicznym wystarcza, by mieć spokój od niechcianego owłosienia! Oczywiście, czas zabiegów zależy od intensywności owłosienia, obszaru zabiegowego i wielu indywidualnych cech. Jednakże w porównaniu z innymi metodami, zabiegi laserem Vectus nie trwają długo.
 • Bezbolesna technika – nowoczesne lasery posiadają specjalne końcówki i czujniki, dzięki którym usuwanie włosków praktycznie nie jest bolesne. Nie sposób porównać tego do tradycyjnych zabiegów np. z woskiem. Nawet depilacja twarzy nie musi wiązać się z męczącym bólem! Należy jednak pamiętać, że odczuwanie bólu to bardzo indywidualna kwestia i nie da się jednoznacznie stwierdzić, czy procedura jest bolesna, czy też nie. Najbardziej miarodajne jest chyba porównanie odczuć do wyrywania włosów przy pomocy maszynki elektrycznej. Wiele osób uważa, że dyskomfort jest podobny lub mniejszy. Trzeba pamiętać, że laser Vectus wyposażony jest w specjalny system chłodzący – Advanced Contact Cooling – który na bieżąco, w czasie zabiegów ochładza skórę, redukując dyskomfort. Dodatkowo, w przypadku wrażliwych osób, na skórę aplikuje się krem znieczulający.
 • Poprawa komfortu życia – po udanym zabiegu klienci nie muszą przejmować się już zbędnym owłosieniem. To pozwala się zrelaksować i inaczej postrzegać swój wygląd. Ponadto czas poświęcony na zabiegi można wykorzystać na coś znacznie ciekawszego! Jest to chyba największa zaleta, szczególnie w przypadku osób, które zmagają się z nadmiernym owłosieniem, zapaleniem mieszków włosowych lub wrastającymi włoskami. Takie problemy potrafią skutecznie uprzykrzyć życie. Np. panie zmagające się z mocnym wąsikiem, poświęcają mnóstwo czasu i energii na jego usuwanie. Niestety, u niektórych włosy są ponownie widoczne nawet po kilku godzinach. Wówczas wszystko kręci się wokół kontrolowania niechcianych włosów. Koniec z tym! Zapomnij o włosach i ciesz się życiem! Już nigdy nie powstrzymają Cię przed wyjściem, nie zepsują wakacji, czy spotkania ze znajomymi!
 • Brak podrażnień cery – laser świetnie radzi sobie nawet z cienką, delikatną skórą na twarzy. Nie pozostawia żadnych przykrych efektów ubocznych. Ewentualne podrażnienia znikną po maksymalnie trzech dniach. A po zakończonej serii zapomnisz o nich na zawsze! Ciągłe usuwanie włosów domowymi metodami bardzo często powodują zaczerwienienie i podrażnienie. Skóra staje się nadwyrężona, przesuszona, może piec i nie wygląda zbyt estetycznie. Zapomnij o tym! Teraz możesz pożegnać podrażnienia po domowych zabiegach.
DEPILACJA TWARZY LASEREM VECTUS
Czas zabiegu:od 10 do 30 minut (czas zależy od wielu indywidualnych czynników i może się wydłużyć)
Znieczulenie:nie jest potrzebne, ale w przypadku bardzo wrażliwych osób można zaaplikowac krem znieczulający.
Zdolność do pracy:tak.
Sugerowana seria:4 do 6 zabiegów.
Czas utrzymania się efektów:trwałe.

Wiele kobiet i mężczyzn deklaruje chęć wypróbowania sposobu, jakim jest laserowa twarzy depilacja. W dzisiejszych czasach dąży się do perfekcjonizmu i szuka sposobów na ułatwienie sobie życia. Laser Vectus to doskonałe rozwiązanie dla aktywnych i wymagających Pań i Panów – wbrew pozorom, zabieg wcale nie kosztuje dużo i jest bardzo ekonomiczny. Pamiętaj, że analizując koszta i porównując je z domowymi metodami, musisz wziąć pod uwagę, że laserowe usuwanie włosów to wydatek jednorazowy. W innych przypadkach trzeba by wziąć pod uwagę to, ile wydajemy na maszynki jednorazowe, pianki do golenia, sprzęt elektryczny, pasty cukrowe, wosk, zabiegi u kosmetyczki przez całe życie. Jeżeli ktoś dodatkowo boryka się wrastającymi włoskami lub zapaleniem mieszków włosowych, pod uwagę trzeba też wziąć koszt preparatów, stosowanych w celu zniwelowania tych dolegliwości. Wówczas porównanie kosztów może wyglądać nieco inaczej. Ponadto należy pamiętać, że najlepsze kliniki regularnie organizują też różnego rodzaju promocje i starają się, by wysoki standard usług dostępny był w korzystnej cenie. Warto przekonać się o tym na własnej skórze!

Depilacja laserowa twarzy

Wskazania: kiedy przede wszystkim warto wykonać zabiegi Vectus?

Depilacja twarzy laserem Vectus polecana jest oczywiście każdemu, kto chce trwale pozbyć się włosków na twarzy (w tym brwi). Jednakże istnieją sytuacje, w których laserowa depilacja twarzy będzie szczególnie korzystna:

 • wrastanie włosków: dochodzi do niego najczęściej po zastosowaniu tradycyjnych metod, gdy odrastające włosy nie są w stanie przebić się przez skórę. Mogą dodatkowo powodować ból i swędzenie. Istnieje kilka metod walki z tą dolegliwością, ale żadna nie daje takich rezultatów, jak właśnie zabiegi Vectus, który jest jedynym tak efektywnym wyjściem,
 • zapalenie mieszków włosowych: zazwyczaj związane z goleniem maszynką. Wiąże się z zakażeniem bakteryjnym, które obserwujemy jako wypryski ropne na skórze. Powoduje nie tylko nieestetyczny wygląd skóry, ale też ból i pieczenie. W niektórych przypadkach po krostkach mogą pozostawać blizny. Do zapalenia mieszków włosowych dochodzi, gdy w okolicę mieszków (głównie podczas golenia) dostają się bakterie. Następnie zaczynają się namnażać i wywołują infekcję,
 • nadmierne owłosienie (inaczej hirsutyzm): są to włosy zbyt intensywne, grube i szybko odrastające lub pojawiające się w nietypowych miejscach (np. intensywny wąsik u pań). Ten problem powoduje ogromny dyskomfort, a ciągłe golenie i wyrywanie włosów prowadzi do powstania podrażnień i zaczerwienienia. Trudno to ukryć pod makijażem. Skóra nawet bez włosów nie wygląda korzystnie, a do tego piecze. U niektórych osób włosy odrastają tak szybko, że nawet po ogoleniu ich rano, wieczorem znowu są widoczne,
 • cera problematyczna, cera wrażliwa: wrażliwa lub delikatna skóra może źle znosić tradycyjne metody usuwania owłosienia. Codzienne golenie, czy usuwanie włosów woskiem mogą wywoływać podrażnienia i znaczne zaczerwienienie. Kobieca skóra twarzy jest czasem szczególnie cienka i delikatna. Ma to swoje wady i zalety. Z jednej strony zyskuje się subtelny wygląd i gładką cerę, a z drugiej nie można pozwolić sobie na zbyt inwazyjne zabiegi pielęgnacyjne i higieniczne. Nieodpowiednie dobranie sposobu może skutkować wypryskami, podrażnieniami, a nawet przebarwieniami. Trzeba też dodać, że każda cera nieco inaczej reaguje na usuwanie włosków. Zanim podejmie się jakieś kroki warto przemyśleć sprawę i dowiedzieć się więcej na temat różnych technik. Usuwając trwale włoski z twarzy (w tym brwi, wąsik), eliminujemy ryzyko podrażnień.

Darmowe konsultacje z kosmetologiem

Zanim zostanie wykonana depilacja twarzy lub brwi, w naszym gabinecie przeprowadzane są darmowe konsultacje z kosmetologiem. Podczas takiej wizyty odbywa się pogłębiony wywiad z pacjentem, a także oglądana jest skóra. Pierwszy cel takiej wizyty to wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań. Zdrowie i bezpieczeństwo pacjenta są dla nas najważniejsze. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, pacjent może zostać poproszony o skonsultowanie się z dermatologiem lub innym specjalistą (np. endokrynologiem). Kolejny element to ustalenie planu kuracji. Na podstawie indywidualnych czynników ustala się wstępnie ilość i częstotliwość wizyt. Oczywiście, wraz z upływem czasu ten plan może nieco ulegać zmianie – na podstawie tego, jak skóra reaguje na kolejne zabiegi można ustalić dalsze kroki. Darmowa konsultacja przed zabiegami to podstawa skutecznej terapii.

Przeciwwskazania

Choć laser Vectus to bezpieczny sprzęt, to jednak tak jak w przypadku wszystkich zabiegów, istnieje kilka przypadków, w których nie można przeprowadzić zabiegów laserowego usuwania włosków na twarzy. Są to:

 • infekcje skórne o podłożu bakteryjnym, wirusowym lub grzybiczym,
 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • świeża opalenizna,
 • terapia retinoidami,
 • łuszczyca,
 • choroby pęcherzowe skóry,
 • podrażnienia,
 • skłonność do przebarwień i bliznowców,
 • bielactwo.

Laserowa depilacja twarzy – jak się przygotować do zabiegów?

Zabiegi laserem Vectus są komfortowe dla pacjentów i bezpieczne, ale bez względu na to, czy chcesz wyregulować brwi, usunąć wąsik, czy wyregulować brodę do zabiegów laserem Vectus należy się odpowiednio przygotować. Przestrzegając kilku prostych zasad zadbasz o ograniczenie ewentualnych podrażnień oraz poprawę efektywności terapii:

 • miesiąc wcześniej nie wolno stosować w okolicy zabiegowej żadnej metody, polegającej na wyrywaniu włosków (np. pęseta, wosk, pasta cukrowa). Wynika to z faktu, że podczas wizyty włosy muszą znajdować sie w fazie wzrostu, inaczej laser nie będzie miał szansy zadziałać,
 • miesiąc wcześniej nie wolno używać w okolicy zabiegowej kosmetyków z kwasami owocowymi oraz witaminami C i A. Są to substancje, które uwrażliwiają skórę i powodują reakcje w połączeniu ze światłem. Można kierować się prostą zasadą – jeżeli pewne kosmetyki nie są zalecane do stosowania latem oraz w połączeniu z intensywnym słońcem, nie mogą być używane przed zabiegami laserowymi,
 • tydzień wcześniej należy odstawić wszelkie leki i preparaty doustne (np. ziołowe herbaty), które działają fototoksycznie i fotoalergicznie. Należy wziąć pod uwagę wszystkie leki, suplementy diety, herbaty ziołowe. Spożywanie takich środków może spowodować powstanie poparzeń i trwałych blizn,
 • dzień przed zabiegiem lub w dniu zabiegu należy zgolić włoski jednorazową maszynką. Nie należy w okolicy zabiegowej stosować kosmetyków.

Pamiętaj, że w dniu zabiegu skóra musi być w dobrej kondycji – nie może być przesuszona i podrażniona. Warto pamiętać o tym wcześniej i z odpowiednim wyprzedzeniem zadbać o jej stan poprzez stosowanie odpowiednich preparatów nawilżających i unikanie

Jak wygląda twarzy depilacja laserowa?

Epilacja twarzy laserem Vecus zaczyna się od konsultacji z kosmetologiem, który wyklucza przeciwwskazania, jeżeli jest to kolejna wizyta, to pyta o ewentualne skutki uboczne, a także określa obszar zabiegowy oraz dobiera najlepszą głowicę. Następnie dokonuje pomiaru poziomu aktywnej melaniny, do której automatycznie dobierana jest moc lasera. W tym celu do skóry przykłada się głowicę urządzenia, która wyposażona jest w czytnik melaniny Skintel. Potem miejsce przy miejscu przykładana jest głowica urządzenia i wykonywane są strzały lasera – ich moc automatycznie dobierana jest do wcześniej wykonanych pomiarów. Wizyta trwa najczęściej około kilkunastu minut, a po jej zakończeniu można wrócić do codziennych zajęć (np. do pracy).

Na jakie obszary można wykonać zabieg?

Depilacja twarzy to bardzo ogólne pojęcie i może się odnosić do usuwania włosów z wielu okolic. Możliwość wyboru wielkości głowicy pozwala na zastosowanie zabiegów w różnych obszarach twarzy – z zachowaniem pełnej precyzji. Obszar każdorazowo obierany jest do indywidualnych potrzeb pacjenta. Kobiety najczęściej chcą usunąć wąsik, ogólnie zbyt intensywne, widoczne owłosienie okolic brody oraz wymodelować brwi (skorygować ich kształt, usunąć monobrew). Taki typ owłosienia o u pań może wynikać zarówno ze skłonności genetycznych (np. korzenie bałkańskie mogą objawiać się nieco ciemniejszym owłosieniem nad górną wargą) lub z występowania hirsutyzmu.

Panowie natomiast najczęściej nie usuwają wszystkich włosków na twarzy, ale modelują kształt zarostu – usuwają np. włosy, które wychodzą za daleko na policzek, czy szyję. Ponadto także decydują się na modelowanie brwi. Podczas zabiegu na brwi stosuje się specjalne okulary, które zapobiegają uszkodzeniu oczu.

Depilacja twarzy laserem to także dobry sposób na usunięcie owłosienia w przypadku zmiany płci z męskiej na żeńską. Jeżeli terapia hormonalna została rozpoczęta przed okresem dojrzewania – zanim włosy wyrosły – najczęściej nie ma takiej potrzeby. W przypadku dorosłych pacjentek, które terapię zaczęły w dorosłym życiu, laser Vectus może zlikwidować niechciane owłosienie. Najlepiej zacząć zabiegi przed terapią hormonalną, która rozjaśnia włoski, przez co ich usunięcie będzie trudniejsze.

Technologie

Laser Vectus swoją skuteczność, komfort pacjenta oraz bezpieczeństwo stosowania zawdzięcza zastosowaniu najnowocześniejszych technologii. Dzięki nim zabiegi są precyzyjne, ograniczone są ewentualne dolegliwości bólowe, a także ryzyko wystąpienia podrażnień i poparzeń. Jest to efekt wieloletniej pracy i zbierania doświadczeń ze starszymi urządzeniami.

Chcąc, aby twarzy depilacja była jeszcze skuteczniejsza, w laserze Vectus zastosowano szereg nowoczesnych technologii:

 • fototermoliza selektywna: ta technologia jest sercem lasera Vectus i sprawia, że usuwanie włosów jest jeszcze bardziej precyzyjne. Jest to efekt wieloletniej pracy zespołu naukowców z Harvard University. Światło przenika do aktywnej melaniny, powodując uszkodzenie włosków oraz zahamowanie zdolności ich dalszego wzrostu, ale jednocześnie nie wykazuje negatywnego wpływu na otaczające tkanki,
 • Skintel: jest to nowoczesny czytnik aktywnej melaniny, który najpierw dokonuje pomiaru jej poziomu. Następnie do tych wyników automatycznie dobierana jest optymalna moc lasera. Dzięki temu włoski z twarzy usuwane są skutecznie (moc nie jest za słaba), ale też ograniczone jest ryzyko podrażnienia i poparzenia (laserowa twarzy depilacja nie jest zbyt silna),
 • Advanced Contact Cooling: jest to system chłodzenia, dzięki któremu laserowe usuwanie włosów jest bardziej komfortowe. Podczas przykładania głowicy do skóry, odczuwane jest przyjemne zimno, które nie tylko redukuje ból, ale też zmniejsza ryzyko poparzenia i podrażnienia skóry,
 • Photon Recycling: jest to rozwiązanie polegające na wykorzystaniu światła odbitego przez skórę. Podczas każdego strzału lasera część światła zostaje odbita. Wykorzystując je znacznie przyśpieszamy cały zabieg i sprawiamy, że jest jeszcze bardziej efektywny.

Czego można się spodziewać po zabiegach?

Depilacja twarzy laserem Vectus to bezpieczny i komfortowy zabieg, ale nawet w tym przypadku może pojawić się niewielkie zaczerwienienie, obrzęk i podrażnienie. Najczęściej znikają po kilku godzinach, maksymalnie po 3 dniach. Jeżeli zadbamy o przestrzeganie zaleceń przed zabiegami oraz przestrzeganie zaleceń po zabiegach, to możemy w pewnym stopniu ograniczyć podrażnienia.

Jak pielęgnować skórę po zabiegach?

Jak uniknąć dodatkowych podrażnień po zabiegach, jakimi jest depilacja twarzy? Istnieje kilka zaleceń po zabiegowych, dzięki którym skrócisz okres rekonwalescencji, a także zmniejszysz ryzyko powstania podrażnień i zaczerwienienia:

 • przez kilka dni stosuj kremy łagodzące takie, jak: Alantan, Bepanten, Panthenol,
 • w pierwszej dobie myj skórę delikatnymi preparatami, możesz zastosować samą wodę (letnią, niezbyt gorącą). Nie osuszaj skóry poprzez pocieranie jej ręcznikiem – przykładaj go delikatnie miejsce przy miejscu,
 • w obszarze zabiegowym nie stosuj preparatów, które mogą podrażniać skórę – zawierające alkohol, substancje drażniące i wysuszające,
 • nie opalaj się przez 4 tygodnie, w tym okresie stosuj kremy z wysokim filtrem UV. Pamiętaj również o unikanie słońca zimą, które także potrafi mieć negatywny wpływ na skórę. Najniebezpieczniejsze są promienie odbite przez śnieg,
 • przez kilka dni nie korzystaj z basenu i sauny, unikaj też gorących kąpieli – wszystkie te czynniki mogą negatywnie wpłynąć na już podrażnioną skórę.

Usuwanie włosów laserem Vectus – efekt wykonania serii zabiegów

Chcąc uzyskać zadowalający efekt, należy wykonać serię zabiegów. W zależności od obszaru zabiegowego (brwi, wąsik, broda) i intensywności owłosienia, może to być około 4 – 6 wizyt. O planowanej ilości sesji zostaniemy poinformowani podczas konsultacji, ale podczas kuracji ta ilość może być modyfikowana, dostosowując ją do tego, jak ciało reaguje na zabiegi.

Podczas całej kuracji usuwa się aż 95% włosków – jest to bardzo dobry efekt w porównaniu z innymi metodami. Pozostałe 5% to włoski z twarzy, które nie znajdowały się podczas zabiegów w fazie wzrostu. Należy pamiętać, że w danym obszarze nie wszystkie włoski znajdują się w tej samej fazie wzrostu – dlatego chcąc osiągnąć jak najlepszy efekt, depilacja twarzy (w tym brwi i wąsik) wykonywana jest w seriach. Włosy, które pojawią się w ciągu roku (nie musi do tego dojść, ale istnieje możliwość, że kilka włosków odrośnie) można usunąć podczas jednej, dodatkowej wizyty.

Depilacja laserowa twarzy

Laser Vectus czy metody tradycyjne?

Laser Vectus wykazuje wiele zalet w porównaniu z metodami tradycyjnymi, stosowanymi w domowym zaciszu, czy nawet gabinecie kosmetycznym (pasta cukrowa, wosk). Jako jedyna daje trwałe efekty, co wpływa na wiele aspektów, jak poprawa komfortu życia, ale też ograniczenie podrażnień, czy też pozbycie się wrastania włosków i zapalenia mieszków włosowych.

Usuwając włoski z twarzy laserowo, zamiast za pomocą np. wosku, pasty cukrowej, czy maszynki jednorazowej, zyskujesz szereg korzyści.

 • Koniec z podrażnieniami po goleniu i wyrywaniu włosków: stosowanie maszynek jednorazowych, elektrycznych, wosku i pasty cukrowej to nie tylko ból podczas zabiegów, ale też niejednokrotnie ból po zabiegach. Podrażnienie i zaczerwienienie to często nieodłączny element. W przypadku twarzy jest to zawsze widoczne, trudno ukryć to pod makijażem. Laser Vectus całkowicie eliminuje ten problem.
 • Komfort psychiczny: regularnie martwisz się o to, czy włoski są widoczne? Ile razy myślenie o tym, czy odrastające włoski są już zauważalne zniszczyło Ci dzień, wyjście ze znajomymi, urlop? Koniec z tym! Nie musisz już pamiętać o tym, żeby spakować swój sprzęt do usuwania włosów z twarzy! Nie musisz zabierać na wyjazd plastrów z workiem, czy też poświęcać czasu na wyrywanie włosów pęsetą. Zapomnij o tym. To wszystko dzięki laserowi Vectus.
 • Oszczędność czasu: wyrywanie włosków i golenie zajmuje Ci codziennie zbyt dużo czasu? Koniec z tym! Nie musisz już się tym martwić. Po zakończonej serii zabiegów możesz całkowicie zapomnieć o włoskach. Pomyśl jaka to oszczędność czasu każdego ranka!
 • Zapomnij o zapaleniu mieszków włosowych, wrastających włoskach i nadmiernym owłosieniu. Depilacja laserowa to najlepszy sposób na te dolegliwości, ponieważ likwidujemy źródło problemów – włosy właśnie.

Podsumowanie – laserowa depilacja twarzy w naszym gabinecie

Jeżeli chcesz usunąć włoski z twarzy trwale, to najlepszym rozwiązaniem będzie depilacja Vectus. Pozwala pozbyć się włosów na stałe, a do tego jest dość komfortowa dla pacjenta i bezpieczna. Wykonanie serii zabiegów umożliwia pozbycie się aż 95% włosów. Jeżeli w ciągu roku pojawią się włoski, można je usunąć podczas jednej, dodatkowej wizyty. W porównaniu z innymi dostępnymi metodami jest to świetny wynik.

Pamiętaj, aby zabiegi wykonywać w sprawdzonych placówkach. W naszym gabinecie przeprowadzają je wyłącznie doświadczeni kosmetolodzy. Warto też zwrócić uwagę na darmowe konsultacje. W naszym jest to nieodłączny element każdego zabiegu, który podnosi bezpieczeństwo, ale umożliwia tez dostosowanie ich do indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

FAQ – najczęstsze pytania i odpowiedzi – depilacja twarzy laserem Vectus w naszym gabinecie

Koszt zabiegów zależy od kilku czynników. Pierwszy z nich to obszar zabiegowy. Wszystko zależy od tego, czy wykonujemy zabieg na brwi, brodę, wąsik, czy też kilka tych obszarów. Do tego należy pamiętać, że u różnych pacjentów potrzebna jest różna liczba samych wizyt. Najczęściej jest to od 4 do 6, ale jest to bardzo indywidualna kwestia. Wreszcie, na koszt wpływa to, czy zapłacimy z góry za całą kurację, czy też będziemy zabiegi wykonywać pojedynczo. Zachęcamy do zapoznania się z naszym cennikiem.

Na rynku istnieje wiele sprzętów, za pomocą których może zostać wykonana depilacja laserowa. Vectus to nie tylko skuteczność, ale też efektywność, bezpieczeństwo stosowania i komfort pacjentów. Sercem tego lasera diodowego jest technologia fototermolizy selektywnej, która została opracowana przez zespół naukowców z Harvard University. Ponadto zastosowano tu szereg innych nowoczesnych rozwiązań, jak: czytnik melaniny Skintel, system chłodzenia Advanced Contact Cooling, czy technologia Photon Recycling.

Tylko zabiegi laserowe umożliwiają uzyskanie trwałych efektów. Zarówno w przypadku golenia maszynką, jak i każdej metody wyrywania włosków, po pewnym czasie odrastają. W momencie, gdy zaczyna się to dziać, można je zauważyć jako czarne punkciki. Jednocześnie na tak wczesnym etapie nie da się ich jeszcze usunąć, dlatego powstaje charakterystyczny, szarawy obszar, skóra wydaje się w tym miejscu ciemniejsza – tak naprawdę są to odrastające włoski. Z drugiej strony po goleniu i domowych zabiegach obserwuje się podrażnienia i zaczerwienienia, które nie wyglądają estetycznie. Trudno je ukryć pod makijażem, a z drugiej strony wiele osób jest zmuszonych wykonywać takie zabiegi rano, gdyż po kilkunastu godzinach włoski znowu są widoczne. W efekcie skóra niemalże nigdy nie wygląda tak, jak byśmy chcieli, a walka z włoskami nigdy się nie kończy. Jedynym skutecznym i trwałym rozwiązaniem są zabiegi Vectus.

Laser Vectus może zostać zastosowany u każdej osoby, u której pojawiło się już trwałe owłosienie, czyli po okresie dojrzewania.

Zabiegi z zastosowaniem lasera Vectus są bezpieczne, nawet w przypadku delikatnego obszaru, jakim jest okolica twarzy. Szereg nowoczesnych rozwiązań technologicznych czuwa nad tym, aby do minimum ograniczyć dyskomfort pacjentów, ale też ryzyko wystąpienia podrażnień i zaczerwienienia, czy oparzenia. Na bezpieczeństwo zabiegów z jednej strony składa się właśnie nowoczesność samego lasera, ale również profesjonalne podejście, które przejawia się w prowadzeniu bezpłatnych konsultacji przed zabiegami. Ich celem jest wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań. Bezpieczeństwo pacjentów jest dla nas kwestią priorytetową.

Depilacja laserowa wymaga podjęcia kilku prostych przygotowań. Na kilka tygodni wcześnie nie wolno się opalać i stosować kosmetyków brązujących. Odpowiednio wcześniej należy odstawić kosmetyki, które uwrażliwiają na światło oraz doustne preparaty o takich właściwościach. Rezygnujemy też ze wszelkich preparatów, które podrażniają i przesuszają skórę. Bardzo ważne jest też zadbanie o to, aby skóra w dniu zabiegu była w jak najlepszym stanie – nie była przesuszona, czy podrażniona. Warto z wyprzedzeniem stosować kremy łagodzące i nawilżające.

Tak, nasz gabinet oferuje możliwość skorzystania z darmowych konsultacji przed zabiegami. Jest to nieodłączny element, który pozwala na dostosowanie zabiegów do indywidualnych potrzeb. Podczas takiej wizyty kosmetolog przeprowadza dokładny wywiad i ogląda skórę. Najważniejsze to wykluczyć wszelkie przeciwwskazania i upewnić, się, że w danym przypadku zabieg to najlepsze rozwiązanie. Bezpieczeństwo i zdrowie pacjenta to dla nas zawsze priorytet. Jeżeli kosmetolog będzie miał jakiekolwiek wątpliwości, może poprosić o konsultację z dermatologiem lub innym specjalistą – np. endokrynologiem.

Kolejnym elementem konsultacji jest ustalenie ilości i częstotliwości wizyt. Do każdego przypadku podchodzimy indywidualnie.

Kwestia odczuwania bólu podczas zabiegów jest bardzo subiektywna. Najczęściej odczucia porównuje się z wyrywaniem włosków podczas stosowania urządzeń elektrycznych. Dyskomfort redukuje specjalny system chłodzący – Advanced Contact Cooling. Przykładając do skóry głowicę, w celu wykonania strzału, odczuwamy zimno, które łagodzi ból i redukuje ryzyko poparzenia. Dodatkowo, w przypadku wrażliwych osób, możemy zaaplikować krem znieczulający.

Zabiegi Vectus są dość szybkie, komfortowe i bezpieczne. Można je wykonać na obszar niemalże całego ciała. W naszej placówce zawsze zaczynają się od przeprowadzenia konsultacji. Ma ona formę wywiadu z pacjentem oraz obejrzenia skóry. Po wykluczeniu przeciwwskazań, określa się plan kuracji – uwzględniając ilość i częstotliwość wizyt. Następnie do miejsca zabiegowego dopiera się odpowiednią głowicę. Kolejnym krokiem jest ewentualne zaaplikowanie kremu znieczulającego oraz dokonanie pomiaru aktywnej melaniny. Do tych odczytów automatycznie dobierana jest moc lasera. Dzięki temu zabiegi nie będą ani zbyt silne (to mogłoby spowodować poparzenie), ani za słabe (wówczas zabiegi mogłyby być nieskuteczne). Usuwanie włosów polega na przykładanie miejsce przy miejscu głowicy urządzenia i wykonywaniu strzałów. W zależności od obszaru zabiegowego, może to zająć od 15 do nawet kilkudziesięciu minut. Po zakończonym zabiegu można wrócić do codziennych zajęć.

Po laserze Vectus może pojawić się nieznaczne podrażnienie i zaczerwienienie. W niektórych przypadkach jest to również niewielka opuchlizna. Jeżeli takie objawy się pojawią, to nie trzeba się martwić – w znacznej większości przypadków znikają po kilku godzinach, czasem po kilku dniach.

Podrażnienia, które mogą pojawić się po zabiegach, można zredukować poprzez stosowanie odpowiednich preparatów nawilżających i łagodzących. Sprawdzą się takie kremy, jak Bepanten, Alantan, Panthenol.

Najprostsza zasada jest taka, że po wyjściu z gabinetu należy unikać wszelkich czynników, które mogłyby podrażnić naszą skórę. Szczególnie przez kilka pierwszych dni. Nie powinno się stosować preparatów, które mogłyby przesuszyć i podrażnić skórę. Unikajmy kosmetyków z alkoholem, kwasami oraz innymi substancjami drażniącymi. Unikać powinno się także pocierania skóry – podczas nakładania kremu, zmywania makijaży, czy wycierania twarzy. Do mycia stosuj delikatne preparaty oraz letnią wodę. powinno się unikać wysokich temperatur oraz dużych różnic w temperaturach. Przez kila dni zakazane są wizyty na saunie i basenie.

Ważnym elementem jest unikanie nadmiernej ekspozycji na słońce – przez miesiąc. Dotyczy to opalania, ale też korzystania z solarium i wszystkich sytuacji, gdy jesteśmy narażeni na nadmierny kontakt ze słońcem. W przypadku twarzy ma to szczególne znaczenie. Nawet zimną może być narażona – w bardzo słoneczny dzień, szczególnie na śniegu, który odbija promienie. W tym czasie powinno się nakładać na skórę twarzy krem z wysokim filtrem.

Za pomocą lasera Vectus, podczas serii zabiegów, usuwa się nawet 95% włosów. Pozostałe 5% to te, które akurat nie znajdowały się w fazie wzrostu (laser jest w stanie usunąć tylko włoski w stanie wzrostu). Mogą, ale nie muszą pojawić się w ciągu roku od ostatniego zabiegu. Nie należy się tym martwić! Z łatwością usuniemy je podczas jednej, dodatkowej wizyty przypominającej.

Ilość zabiegów niezbędna do uzyskania zadowalających efektów zależy od wielu czynników. Okolica zabiegowa, intensywność owłosienia, indywidualne predyspozycje. Włoski z twarzy najczęściej usuwa się podczas 4 – 6 zabiegów, ale w niektórych przypadkach ta liczba może być większa. Należy też pamiętać, że czasem po zakończeniu serii, po roku, trzeba wykonać zabieg przypominający, który usunie dodatkowe, pojedyncze włoski.

Laser jest w stanie usunąć tylko te włosy, które aktualnie znajdują się w fazie wzrostu. Tylko wówczas światło lasera może przenieść się do cebulki i mieszka włosowego. Jednocześnie nie wszystkie włosy w obszarze zabiegowym znajdują się na tym samym etapie. Dlatego zabiegi należy powtarzać co kilka tygodni.

Fazy wzrostu włosa określają cały tryb życiowy włosów – od jego wzrastania po wypadanie. Wyróżnić można trzy takie fazy, jak: anagen, katagen oraz telogen. Anagen to moment, w którym laserowe usuwanie włosów z twarzy będzie najskuteczniejsze. To faza wzrostu włosa, która trwa około 6 tygodni w obszarze twarzy. W tym czasie komórki macierzy w mieszku włosowym dzielą się intensywnie w celu produkowania nowego włosa. Po anagenie przychodzi katagen, który jest fazą przejściową, Następuje w korzeniu następuje przebudowa, co prowadzi do zatrzymania procesów rozrodczych, a to z kolei powoduje zanim macierzy włosa. Wtedy włos przemieszcza się w kierunku powierzchni skóry. Ostatni etap to telogen, określany jako faza spoczynku. Na tym etapie włos obumiera i powoli wychodzi ze skóry. Nie zachodzą już w nim przemiany materii. Włos może zostać wypchnięty z cebulki przez nowy włos w anagenie, ale może też opuścić mieszek samoistnie. Wówczas przez pewien czas pozostaje on pusty, a czas ten określa się jako egzogen.

Jedną z możliwości jest laserowe, permanentne wyregulowane brwi. Najczęściej wykorzystuje się to rozwiązanie w celu zlikwidowania monobrwi. Zrośnięte brwi mogą zostać skorygowane skutecznie i bezpiecznie – w tym celu stosuje się małą głowicę, która umożliwia precyzyjne działanie. W tym czasie pacjent ma założone specjalne okulary, które skutecznie chronią oczy. Zabiegi dają trwałe, dobre, naturalne efekty.

Depilacja twarzy obejmuje między innymi modelowanie zarostu. Pozwala np. na usunięcie owłosienia z szyi oraz policzków – takich które sięgają poza pożądana linię. Skorygowanie kształtu zarostu to wiele zalet. Przede wszystkim jest to ogromny komfort, wiążący się ze skróceniem czasu, jaki poświęca się na codzienne, domowe zabiegi.

Tak, zrośnięte brwi to jedna z przesłanek do wykonana zabiegów laserowych Vectus. Urządzenie posiada kilka wymiennych głowic, w tym niewielką, która doskonale nadaje się do zabiegu na zrośnięte brwi. Dzięki temu zabieg będzie skuteczny, bezpieczny i precyzyjny. Dodatkowo podczas zabiegów zakłada się specjalne okulary ochronne.

Hirsutyzm to jedno ze wskazań do wykonania zabiegów laserem Vectus. Nadmierne owłosienie to sytuacja, w której włosy są zbyt gęste, grube, mocne, ciemne, odrastają za szybko lub pojawiają się w nietypowych miejscach (np. intensywne, ciemne włosy nad górną wargą u pań). Osoby zmagające się z tą przypadłością niejednokrotnie walczą z włoskami, które odrastają w ciągu nawet kilkunastu godzin. Oznacza to, że po ogoleniu ich rano, już wieczorem są ponownie widoczne. Sprawia to, skóra bardzo rzadko jest idealnie gładka, bez przerwy trzeba ją golić lub stosować metody wyrywania włosków, a to powoduje powstanie podrażnień. Usuwając włoski z twarzy laserem Vectus, pozbywamy się problemu na stałe.

Istnieje kilka potencjalnych przyczyn wąsika i ogólnie zbyt intensywnego owłosienia na twarzy u kobiet. Po pierwsze, mogą to być skłonności wynikające z indywidualnych cech urody. Wiele kobiet, których korzenie sięgają np. południowej Europy lub Azji ma ciemniejsze i bardziej widoczne włoski nad górną wargą.

W niektórych przypadkach taki typ owłosienia może być objawem hirsutyzmu. Jest to dolegliwość, która pojawia się u około 5 – 10% kobiet u dziewcząt. Charakteryzuje się występowaniem intensywnych, ciemnych, grubych i szorstkich włosków w okolicach typowych dla mężczyzn. Najczęstszy czynnik, który prowadzi do tej sytuacji to podwyższony poziom androgenów. Na taki stan rzeczy mogą wskazywać także objawy dodatkowe, jak: niepłodność, niski głos, nieregularne miesiączki oraz trądzik. Nie jest to jednak element niezbędny, gdyż ten problem jest również stwierdzany u kobiet, które mają prawidłowe stężenie androgenów i nie skarżą się na zaburzenia miesiączkowania. Wówczas najczęściej mówi się o hirsutyzmie idiopatycznym – mieszki włosowe są zbyt wrażliwe na androgeny właśnie.

W niektórych przypadkach hirsutyzm jest spowodowany przyjmowaniem leków hormonalnych – androgenów, pochodnych progesteronu oraz steroidów. Ponadto hirsutyzm może przejściowo występować na początku okresu dojrzewania. Po około dwóch latach powinien ustępować. W nielicznych przypadkach jednak zamiast mijać, narasta. W takich przypadkach możemy mieć do czynienia z rozwojem zespołu policystycznych jajników. Także z zachwiania równowagi hormonalnej wynika pojawienie się nadmiernego owłosienia w ciąży.

W niektórych wypadkach hirsutyzm to objaw poważniejszych chorób. Wówczas mówimy o hirsutyzmie wtórnym, który jest symptomem chorób jajników, podwzgórza, nadnerczy, przysadki, a także zespołu nadnerczowo-płciowego, niedoczynności tarczycy i guzów kory nadnerczy.

Hirsutyzm może mieć różne stopnie intensywności – od ciemniejszego wąsika, po bardzo intensywny, ciemny, gęsty wąsik i zarost na brodzie. Najczęściej równocześnie z owłosieniem występuje łojotok, łysienie w okolicy skroniowej oraz trądzik.

Podstawą diagnozowania hirsutyzmu jest szczegółowy wywiad z pacjentką oraz dokładne przyjrzenie się owłosieniu. Ponadto ważnym elementem jest wykonanie badań hormonalnych w określonych dniach cyklu. Najczęściej określa się: progesteron, hormon tyreotropowy (TSH), tyroksynę, hormon luteinizujący (LH), testosteron, siarczan dehydroepiandrosteronu (DHEA-S), hormon folikulotropowy (FSH), przeciwciała przeciwko tyreoperoksydazie (anty-TPO) oraz androstendion.

Jeżeli hirsutyzm wywołany jest przez zaburzenia hormonalne, to leczenie będzie się opierać na podaniu leków antyandrogenowych. W każdym innym przypadku farmakoterapia nie będzie skuteczna. Wówczas jedynym wyjściem jest laserowa epilacja, która pozwoli na trwałe i skuteczne usunięcie owłosienia.

Laserowa depilacja twarzy to jeden z najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się zapalenia mieszków włosowych w tym obszarze. Najczęściej obserwujemy je jako krostki i grudki narastające w okolicy włoska – często włos wyrasta z krostki. Jest to efekt zakażenia bakteryjnego, które zazwyczaj powoduje golenie maszynkami jednorazowymi lub stosowanie maszynek elektrycznych. Podczas takich domowych zabiegów drobnoustroje mogą przedostawać się do mieszków włosowych i tam namnażać. W efekcie może dojść do infekcji.

Zapalenie mieszków włosowych to efekt zakażenia gronkowcem o charakterze powierzchownym lub głębokim. Nie jest to jedynie defekt estetyczny i takiego stanu nie można ignorować. Nieleczone zapalenie mieszków włosowych może prowadzić do powstania figówki i czyraka.

Zapalenie mieszków włosowych może mieć podłoże nieinfekcyjne i infekcyjne. W przypadku podłoża nieinfekcyjnego jest to najczęściej postać trądziku, wywołanego przez stosowanie określonych środków – kortykosteroidy i kortykotropiny. Zapalenie mieszków włosowych infekcyjne może też być efektem zbyt intensywnej ekspozycji na słońce.

Zapalenie mieszków włosowych infekcyjne najczęściej jest powodowane przez bakterie (paciorkowce i gronkowce). Do ich rozwoju zazwyczaj dochodzi w stanach obniżonej odporności. Infekcyjny stan zapalny może zostać też wywołany przez pałeczkę ropy błękitnej, którą można się zakazić poprzez kontakt z zanieczyszczoną wodą – np. na basenie. Inne drobnoustroje, które mogą spowodować zapalenie mieszków włosowych to: wirus opryszczki, bielniki, pasożyty i dermatofity.

Zapalenie mieszków włosowych może zostać spowodowane przez: golenie i wyrywanie włosów, pocieranie skóry przez odzież (np. szalik pocierający brodę), stosowanie niektórych kosmetyków.

W przypadku stanu zapalnego powierzchownego, zapalenie mieszków włosowych obserwujemy jako krostkę lub guzek, który otacza włos – włos wówczas wyrasta z wyprysku. W okolicy brody mieszki włosowe znajdują się głębiej i w takim przypadku zapalenie najczęściej ma charakter przewlekły.

O czyraku mówi się, gdy średnica zmiany wynosi więcej niż średnica wiśni. Taka zmiana jest tkliwa i wyraźnie odgraniczona od skóry. Z czasem czyrak może osiągnąć nawet 30 mm średnicy i mieć charakter nawrotowy.

Leczenie zapalenia mieszków włosowych najczęściej polega na podaniu miejscowym lub doustnym antybiotyków. W przypadku czyraków konieczne jest dezynfekowanie skóry i robienie wilgotnych kompresów rozgrzewających, które pomogą oczyścić zmianę. Niestety, zapalenie mieszków włosów często ma skłonność do nawracania. Dlatego też najskuteczniejszą metodą walki z tą dolegliwością jest depilacja laserem Vectus.

Depilacja twarzy laserem to najskuteczniejszy sposób na wrastające włoski. Najczęściej ta dolegliwość pojawia się po zastosowaniu metod polegających na wyrywaniu włosów. Czasem włosy nie są w stanie przebić się przez skórę i wówczas pojawia się problem. Włos zaczyna się skręcać pod skórą, co powoduje pojawianie się nieestetycznych czarnych punkcików. Czasem towarzyszy temu świąd, a nawet ból. Wrastające włoski mogą przerodzić się w zapalenie mieszków włosowych. Walka z tą przypadłością nie jest łatwa. To własnie zabiegi laserem Vectus dają najlepsze rezultaty. To dlatego że usuwa się źródło problemów – same włoski.

Wrastające włoski mogą pojawiać się bez względu na to, czy mamy grube i mocne włosy, czy też cienkie i słabe. Wszystkie włosy, kiedy zaczynają rosnąć, a zanim pojawią się na powierzchni skóry, są cienkie i miękkie. Czasem nie są one w stanie przebić się przez grubą i mocną skórę. Ponadto po zabiegach golenia, czy wyrywania włosów, skóra jest podrażniona, co powoduje stwardnienie naskórka, co dodatkowo utrudnia przebicie się włosa. W efekcie zaczyna się skręcać pod skórą, co obserwujemy jako charakterystyczny, czarny punkcik. Z czasem uda mu się przebić, ale wcześniej może spowodować zapalenie mieszka włosowego, co jest jeszcze poważniejszą dolegliwością, prowadzącą do bólu, swędzenia, pieczenia, a czasem blizn.

Włoski wrastają najczęściej po depilacji, czyli wszystkich metodach, które obejmują wyrywanie – wosk, pasta cukrowa, maszynka elektryczna. W niektórych przypadkach włosy mogą wrastać nawet po goleniu maszynką – zazwyczaj jeżeli była wyszczerbiona i stępiona. Niestety, ale w dużej mierze wrastanie włosków spowodowane jest indywidualnymi skłonnościami.

Najskuteczniejszą metodą usuwania wrastających włosków jest depilacja laserowa – poradzi sobie także z włoskami, które znajdują się pod skórą. Jest to jedyne rozwiązanie, które daje trwałe efekty i umożliwia pozbycie się wrastania włosków na zawsze – w tym przypadku zwalczamy źródło problemów, czyli włoski.

Na rynku dostępne są dermokosmetyki na wrastające włoski, które znajdziemy nawet w popularnych drogeriach. Najczęściej takie preparaty zawierają kwas glikolowy, kwas mlekowy lub kwas salicylowy. Ich zadaniem jest zmiękczenie naskórka, dzięki czemu włoskom łatwiej będzie się przebić na powierzchnię skóry.

Wiele osób zaleca w przypadku wrastania włosków regularne stosowanie peelingów. Celem takiego zabiegu jest starcie stwardniałego naskórka, dzięki czemu włoskom łatwiej będzie się przebić przez skórę. W tym celu można wykorzystać peeling cukrowy, solny, kawowy, z pestek moreli – możesz sięgać po produkty sklepowe, ale tez wykonać taki kosmetyk w domu. Sprawdzą się też wszelkiego rodzaju szorstkie gąbki, szczotki do ciała i rękawice. Warto jednak pamiętać, że zbyt częste peelingowanie ciała może przynieść odwrotny skutek do zamierzonego. Zbyt często ścierany naskórek może w końcu w ramach reakcji obronnej narastać ze zwiększoną intensywnością.

Niektórzy zalecają też nacieranie skóry roztworem soli, ale w tym przypadku można skórę podrażnić, skóra może szczypać i piec, można ją także przesuszyć.

Innym sposobem jest nakładanie na skórę rozgniecionej i wymieszanej z woda aspiryny lub przemywanie skóry herbatą. Ma to zadziałać na zaczerwienienia, stany zapalne i bakterie. Jednakże w ten sposób nie sprawimy, że włoski przestaną wrastać.

Depilacja laserem Vectus to jedyny sposób na trwałe i skuteczne zwalczenie wrastających włosków.