Dlaczego warto przeprowadzić depilację laserową?

To jedyna metoda depilacji, która pozwala tak szybko i przede wszystkim na trwałe pozbyć się zbędnego owłosienia. Jest też także bezpieczna dla pacjenta, bo dzięki zaawansowanym systemom w laserze diodowym Vectus, zabiegi są w pełni zindywidualizowane i dobierane nie tylko dla każdego pacjenta, ale nawet do aktualnego poziomu melaniny. Jest też metodą bezinwazyjną i nie narusza struktury skóry.

Dlaczego warto wybrać laser Vectus?

To najnowocześniejszy i najbardziej zaawansowany laser na rynku. Innowacyjna technologia wdrożona przez Palomar Medical Technologies zapewnia usunięcie owłosienia na stałe. To też najszybsza metoda depilacji, która powszechnie uważana jest za najlepszą na świecie. Skuteczność została potwierdzona przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA). Laser diodowy Vectus jest też najbardziej bezpiecznym rozwiązaniem, bo zawsze sprawdza poziom aktywnej melaniny w skórze.

Czy zabieg laserowej depilacji jest bolesny?

Pacjent może liczyć na pełen komfort podczas zabiegu. Włosy nie są bowiem wyrywane, a unicestwiane za pomocą wysokiej temperatury. Nie jest ona jednak odczuwalna ze względu na wykorzystanie technologii Advanced Contact Cooling, polegającej na kontaktowym chłodzeniu zarówno w trakcie zabiegu, jak i przed oraz po nim. Zwiększa to efektywność zabiegu, a także skraca jego czas do niezbędnego minimum. Depilacja jest więc całkowicie bezbolesna.

Czy można usunąć włosy z każdej części ciała?

Laser Vectus jest przystosowany do usuwania włosów ze wszystkich części ciała. W zależności od miejsca, z którego usuwane będzie owłosienie, stosuje się zmienne głowice o różnej wielkości. Zabieg jest całkowicie bezpieczny niezależnie od tego w jakim miejscu jest przeprowadzony – na skórze nóg, pod pachami, na górnej wardze czy głębokim bikini. Jest skuteczny i bezpieczny, co zostało potwierdzone certyfikatem FDA.

Czy efekty zabiegu są trwałe i włosy znikną raz na zawsze?

Seria zabiegów (4-6) powoduje usunięcie ok. 95% owłosienia na stałe. Włosy niszczone są bowiem z całym mechanizmem wzrostu i nie jest możliwe ich odtworzenie. Pozostałe 5% to włosy, które mogą, ale nie muszą pojawić się po jakimś czasie. Najczęściej rosną one, gdy zaburzona zostanie gospodarka hormonalna – w okresie przekwitania, ciąży czy przy kłopotach endokrynologicznych. W takich przypadkach można raz na kilka lat przeprowadzić jeden zabieg w celu podtrzymania efektów.

Jak długo trwa zabieg depilacji laserowej?

Laser diodowy Vectus jest najszybszym narzędziem do depilacji na świecie. Kosmetolog przeprowadzający zabieg ma do wyboru dwie wymienne głowice. Pierwsza o wymiarach 12 na 12 mm jest przystosowana do usuwania owłosienia z niewielkich obszarów, np. górnej wargi. Większa głowica ma wymiary 23 na 38 mm i stosowana jest przede wszystkim przy depilacji większych obszarów – pleców czy nóg. Męskie plecy można wydepilować w ciągu 5 minut, a włosy pod pachami usuwa się w ok. minutę.

Czy depilacja laserowa niszczy skórę?

Nie. Skóra może ulec najwyżej podrażnieniu i będzie czasowo zaczerwieniona. Bezpośrednio po zabiegu może być nieco spuchnięta. Stan ten powinien ustąpić po kilku godzinach, maksymalnie po kilku dniach.